İngilizce ile Ufkunuzu Genişletin

Bir dili öğrenmek insana farklı bakış açıları kazandırmaktadır. Çünkü beynin kullanılmayan bölgelerinin de çalışmasını sağlar. Bunun yanında yaşadığınız duygu ve düşünceleri, tanımlamak istediğiniz eşyaları ana dilinizden çok daha farklı anlatabilmenizi sağlar. Farklı kültürlerin olaylara ve duygulara nasıl baktığını da kavratarak çok yönlü bir insan olmanızda faydalıdır. Okul hayatında erken yaşlarda karşınıza çıkan İngilizce eğitimi, ilk zamanlarda dili öğrenmeniz için temel yapıyı oluşturacak alfabe ve kendinizi anlatmanızı sağlayacak basit sorulardan oluşur.

Zaman geçtikçe duygu durumlarınızı anlatabileceğiniz, başkalarına da yardım edebileceğiniz konularda İngilizce kelimeler öğrenmeye başlarsınız. Biraz merakınız varsa ve düzenli çalışmaya da sahipseniz hayatınızın ilerleyen zamanlarında iletişim kurma becerisi yüksek ve başarılı İngilizce bilgisi ile hem yabancı insanlarla konuşabilir hem de akademik anlamda yabancı kaynaklara başvurarak daha başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz.

7. Sınıf İngilizce Konuları

7. sınıf İngilizce konuları artık insanlara kendinizi anlatmanın ötesinde bilgi sahibi olacağınız kelimeler ve yapılar içerir. Yeni öğrenmeye başlayacağınız 7. sınıf İngilizce kelimeler sayesinde farklı cümleler kurarak ihtiyaçlarınızı daha anlaşılır ifade etmeye başlarsınız. Öğreneceğiniz yeni kelimeleri tekrar ederek unutmayı engelleyebilir ve başarılı bir dil öğrenim sürecinde olabilirsiniz. Tonguç Akademi 7. sınıf İngilizce eğitim videoları sayesinde sınavlara hem eğlenerek hem de öğrenerek çalışabilirsiniz. 7. sınıf İngilizce yazılı soruları örnekleri sayesinde sınavlarınızdan korkmanıza da gerek kalmaz. Çıkma ihtimali yüksek olan soruları, çözümleri ile birlikte izleyip tekrar ederek hem lise giriş sınavına hem de yazılı sınavlarınıza çalışabilirsiniz. Öğrendiğiniz konular ile ilgili kitap okuyarak ve alıştırma çözerek de pekiştirme yapabilirsiniz. İyi bir pekiştirme sayesinde bazen unuttuğunuz şeyler olsa bile kolaylıkla hatırlamaya başlarsınız.

Tonguç Akademi ile İngilizce Öğrenin

Tonguç Akademi İngilizce eğitim videoları, her konular ayrı ayrı ele alınarak özenle hazırlanmıştır. Müfredata uygun anlatımı sayesinde okulda gördüğünüz konular ile eşdeğer gitmektedir. Profesyonel hoca anlatımları sayesinde sizi hem hayata hem de sınavlara hazırlar. İstediğiniz ve ihtiyacınız olduğu her zaman açıp izleyeceğiniz videolar sayesinde derslerinizden geri kalmazsınız. Aklınıza takılan ve unuttuğunuz konuları tekrar izleyerek daha iyi öğrenebilirsiniz. Kelime provaları sayesinde ezberinizi güçlendirebilirsiniz. Kelime hazneninizi genişleterek konuşmalarınızı daha akıcı ve durağanlıktan uzak bir duruma getirebilirsiniz. Siz de Tonguç Akademi 7. sınıf İngilizce konu anlatımlı eğitim videoları sayesinde sınavlarınızda daha başarılı olmaya hazır mısınız? Hiçbir konudan geri kalmamak ve dağarcığınıza yeni bilgiler eklemek şimdi çok daha kolay!

Tonguç Akademi video içerikleri için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz:

https://www.tongucakademi.com/dersdetay/ingilizce/34

https://www.tongucakademi.com/dersdetay/ingilizce/34/ingilizce-yazili-provalari/697

https://www.tongucakademi.com/konudetay/dersleri-nasil-calismali/320/ingilizce-kelimeler-nasil-ezberlenir/1044

Yorum yapın